poniedziałek, 11 lutego 2019

Deutsch Aktuell 92/2019

Tytuł: Deutsch Aktuell
Numer: 92/2019
Wydawnictwo: Colorful Media

Każdy chciałby szybko opanować język obcy, którego się uczy. Są sposoby dzięki którym można usprawnić naukę i ten temat na okładce nowego wydania magazynu Deutsch Aktuell przyciągnął moją uwagę. Jakie jeszcze tematy znajdziecie w tym numerze?

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się różnego typu kolorowanki antystresowe. Dla dzieci zawsze powstawały książeczki do malowania, ale teraz tworzone są kolorowanki z myślą o dorosłych. O tym jest artykuł „Malübung”. Czy warto sięgnąć po kredki i książeczki do kolorowania by się zrelaksować?

Dział Leute to artykuł „Rudolf Hoberg“ dotyczy wybitnego lingwisty i filozofa, który wydał wiele książek o gramatyce języka niemieckiego, pochodzeniu słów i nauce.

Artykuł „12 Tipps für effektives und schnelles Fremdsprachenlernen“ z działu Tipps & Tricks może zainteresować osoby uczące się języka niemieckiego. Zawsze warto wypróbować sposoby na efektywniejszą naukę nawet jeśli nie wszystkie okażą się dla nas pomocne. Jakie wskazówki się tu znajdują?

Jedną z metod na wyciszenie i poprawienie koncentracji może być medytacja. O niej jest artykuł „Achtsam im Hier und Jetzt” z działu Kultur. Czym jest i skąd się wywodzi?

Czy wiedzieliście, że językoznawcy, tłumacze mają swojego patrona? Na ten temat możecie przeczytać w artykule „Heiliger Gottschalk” z działu Kultur. Przedstawiona jest historia jego życia, którą warto poznać.

W dziale Konversation i artykule „Fremdsprachschulen und –kurse” znajdziecie dialogi, słówka i zwroty, które mogą okazać się przydatne, gdy planuje się uczęszczać do szkoły językowej, czy też na językowe kursy.

Zainteresował mnie także dział Kochecke, w którym znajdziecie „Thüringer Biersuppe”, czyli turyńską zupę piwną. Muszę przyznać, że wygląda smakowicie.

Na zakończenie  dział Reise i artykuł „Weimar - Hauptstadt der deutschen Kultur”, który zabiera nas do miejsca zwanego stolicą niemieckiej kultury. Gdzie dokładnie się ono znajduje? Okazuje się, że to niewielkie miasto przyciąga mnóstwo turystów. Mieszkały w nim też i tworzyły znane osoby ze świata kultury i sztuki. Miejsce to warto zobaczyć i poczuć jego klimat.

Nowe wydanie Deutsch Aktuell 92/20019 zawiera sporo artykułów, które przyciągnęły moją uwagę i poszerzyły wiedzę. Ponadto można poznać nowe słówka i zwroty związane z różnorodną tematyką, a wydanie jest kolorowe i przejrzyste. Na stronie internetowej dostępna jest lista słówek tego numeru w postaci pliku pdf oraz znajduje się część artykułów w formacie mp3 do pobrania i odsłuchania w wolnej chwili (pliki audio dostępne po podaniu kodu). Warto więc zajrzeć do tego wydania i zapoznać się z jego tematyką.

Przydatne linki:
Strona o magazynach językowych:
http://www.magazynyjezykowe.pl/

Sklep internetowy:
http://www.kiosk.colorfulmedia.pl/

6 komentarzy:

 1. Uczyłam się niemieckiego przez 14 lat, teraz unikam tego języka jak tylko mogę...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię te magazyny i jeśli chodzi o język angielski to korzystam z nich na korepetycjach ze swoimi uczniami :) A sama chętnie czytam niemiecki magazyn :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także chętnie zaglądam do tych magazynów :)

   Usuń
 3. Choćby nie wiem jak mnie zmuszano, nie sięgnę :P

  OdpowiedzUsuń