środa, 3 października 2018

English Matters: Focus on Speaking 2 nr 27/2018

Tytuł: English Matters: Focus on speaking 2
Numer: 27/2018
Wydawnictwo: Colorful Media

Numer 27/2018 wydania specjalnego English Matters to kontynuacja tematyki Focus on Speaking, czyli skupienie się na metodach pozwalających przełamać barierę językową i lepiej mówić w języku obcym.

W dziale This and That można prześledzić przykładową rozmowę w samolocie, czy też przeczytać na temat początków ludzkiej mowy jako systemu komunikacji.

Dział People and Lifestyle rozpoczyna artykuł „Who Am I Talking to?”, który dotyczy tego, jak ważny podczas rozmowy jest odpowiedni akcent oraz poprawność wymowy. 

Kolejny artykuł z tego działu, czyli „Every Man to His Taste” to zwroty dotyczące zainteresowań oraz życia codziennego: sportu, polityki, zdrowia, pracy, jedzenia, pieniędzy, czy podróży. Zwroty i słowa, które mogą przydać się każdemu.

W dziale Culture znajduje się artykuł „He Had a Dream” dotyczący legendarnego przemówienia Martina Luthera Kinga. Miało ono miejsce 28 sierpnia 1963 roku. Co sprawiło, że stało się tak wyraziste i zapadające w pamięci?

Podoba mi się pierwszy artykuł działu Skills, a mianowicie „Game Your Way to Speaking”. Połączenie nauki i zabawy to najlepszy koktajl. W takim momencie szybko i przyjemnie chłonie się wiedzę. W tym artykule opisane są gry, które mogą wspomóc rozwijanie języka angielskiego.

W dziale Language znajduje się między innymi artykuł  „I’m a Survivor dotyczący problemów komunikacyjnych. Każdy przecież może znaleźć się w sytuacji, gdy nie w pełni zrozumie wypowiedź drugiej osoby. Co wtedy zrobić?

Dział Travel to tradycyjnie wisienka na torcie, czyli artykuł „Learn English Abroad”. Często mówi się, że najlepszą drogą do opanowania języka angielskiego jest wyjazd za granicę. A gdzie dokładniej?

Podczas nauki języka pomocny może okazać się też artykuł „To-Watch-List” z działu Leisure. Są tu wskazówki dotyczące filmów i seriali, które mogą wspomóc umiejętności językowe. Nie dziwi więc wcale, że na tej liście znajduje się popularny serial Friends.

Wydanie specjalne English Matters 27/2018 to wskazówki i pomysły dotyczące polepszenia umiejętności językowych, ale głównie w zakresie mowy. Trudno jest zacząć mówić płynnie i mieć poczucie, że jest się w pełni zrozumianym oraz nie popełnia się żadnej gafy. Warto więc nawet drobnymi krokami przełamywać barierę, w czym może pomóc ten magazyn i treść w nim zawarta. Przydać się też może lista słówek z tego wydania w postaci pliku pdf oraz część artykułów do odsłuchania – znajdziecie je na stronie internetowej magazynu (pliki mp3 dostępne są do pobrania po podaniu kodu).

Przydatne linki:
Strona o magazynach językowych:
http://www.magazynyjezykowe.pl/

Sklep internetowy:
http://www.kiosk.colorfulmedia.pl/

Możliwość pobrania bezpłatnego magazynu do nauki języków obcych ze strony: https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/

15 komentarzy:

 1. Wygląda, że spora zawartość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie zapoznałabym się z artykułem o wyjazdach zagranicznych mających na celu doszlifowanie języka. Siedzę trochę w tym temacie, więc z przyjemnością dowiem się czegoś więcej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na każdym kroku słyszę, że to dobry magazyn :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam problemy z pokonywaniem tej bariery w mówieniu w języku obcym, wiec może ten magazyn to dobry pomysł, żebym się przełamała. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. dla lubiących magazyny super sprawa:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny i ciekawy ten magazyn :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. What a wonderful post, dear! Great photos!
  Hugs ♥

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy magazyn :)
  Zapraszam na nowy post :)
  http://www.stylishmegg.pl/2018/10/stylizacja-w-kolorach-rozu-i-czerwieni.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytam magazyny tego wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie miałam pojęcia, że są takie wydania specjalne skupione na mówieniu. To świetny pomysł, wielu ludzi (ja też i to bardzo) ma problem z przełamaniem się ;>

  OdpowiedzUsuń