sobota, 15 grudnia 2018

"Habbatum " Augusta Docher

Tytuł: Habbatum
Autor: Augusta Docher
Seria: Wędrowcy (tom 2)
Wydawnictwo: BIS
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 560

Gdy Anna otwiera oczy widzi nieznane jej pomieszczenie, z którego później mimo prób nie może się wydostać. Gdzie się znajduje i z jakiego powodu? Niestety nie jest to zły sen, a smutna rzeczywistość. Przyszłość nie wygląda dobrze zwłaszcza, że Anna została oszukana przez kobietę, której zaufała. Nikt z jej najbliższych nie wie, gdzie się znajduje. Mogą sądzić, że nic złego się jej nie przydarzyło. Czy dadzą się zwieść, czy wręcz przeciwnie? Anna próbuje walczyć, lecz jej wysiłki na niewiele się zdają i momentami ogarnia ją zwątpienie. Sytuacja robi się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy na jej drodze pojawia się Brian, który może okazać się zarówno przyjacielem, jak i kolejną przeszkodą do pokonania. 

Sporo czasu minęło od mojego spotkania z pierwszym tomem serii Wędrowcy. Mimo upływu czasu nadal w pamięci mam impulsywną Annę i intrygującego Leo oraz więź, która ich połączyła. Otacza ich szereg tajemnic mocno zakorzenionych w przeszłości. Rozwikłanie tych zagadek nie jest sprawą prostą zwłaszcza, że wciąż pojawiają się kolejne pytania. Na część z nich odpowiedzi można znaleźć w drugim tomie.

W poprzedniej części zabrakło mi informacji dotyczących intrygującego plemienia Eperu, ale teraz myślę, że o to właśnie chodziło. To odkrywanie kolejnych skrawków historii Wędrowców, ich zwyczajów, zdolności, pochodzenia i możliwości nadaje barw opowieści, w której nadal na plan pierwszy wysuwa się związek Anny i Leo. Tym razem trochę w nim zawirowań, wzlotów i upadków, zwątpienia i radości. Na horyzoncie pojawia się też tajemniczy mężczyzna o imieniu Brian, którego rola nie jest prosta do odgadnięcia, ale wprowadza on zamęt i intryguje. 

Bohaterowie są mocno zarysowani, lepiej niż w pierwszym tomie. Bardziej odbiera się ich emocje, intensywniej śledzi poczynania. Zaskoczyła mnie Anna, która odkrywa swoje inne oblicze. Nadal ma pewne rozterki i chwile zwątpienia, ale coraz częściej wykazuje się odwagą i siłą. Na dobre jej wyszła ta zmiana. Mimo to czasem jej zachowanie irytuje. Leo także wydaje się bardziej dojrzały, chociaż w jego zachowaniu pozostały chwile niepewności, gdy wolałabym by zawalczył, a nie odchodził ze spuszczoną głową. Z dużą siłą natomiast w ich życie wkracza Brian, który łączy w sobie cechy twardziela i wrażliwca, a to przyciągające połączenie. Nieco mroczny, skrywa tajemnice i z początku trudno rozszyfrować jego intencje a nawet, gdy ma się wrażenie, że się je poznało to bohater niczym magik wyciąga kolejną kartę. W tej części pojawia się też piękna i intrygująca kobieta o egzotycznie brzmiącym imieniu Dalila. Ona również odegra ważną rolę i wprowadzi nieco zamieszania.

Autorka rzuca bohaterów w wir wydarzeń, nie pozwalając ani przez chwilę odetchnąć. Wciąż coś się dzieje. Poznaje się nowych bohaterów, kolejne informacje o Wędrowcach, jest tajemnica, przyjaźń, miłość, choroba bliskiej osoby, są intrygi. Do tego należy dodać fakt, że między Anną i Leo wciąż iskrzy, tak jak to miało miejsce w poprzedniej części. Czy ich związek przetrwa trudne chwile? 

„Habbatum” to emocjonujący powrót do losów Anny i Leo, do tajemniczego plemienia Eperu, do świata wciąż pełnego zagadek, intrygującego i niebezpiecznego. Warto dać się wciągnąć w lawinę wydarzeń i poznać Wędrowców. Ciekawa jestem, co jeszcze autorka trzyma w zanadrzu i jakie zadania czekają na bohaterów w kolejnym tomie.

24 komentarze:

 1. Nie znam jeszcze tego cyklu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że kolejny tom nie był zawodzący, a wręcz przeciwnie. Ni słyszałam o tej serii, ale zapiszę sobie tytuł, chociażby ze względu na występujące tam plemię, lubię tego typu rzeczy. Zwykle jest coś takiego, że główny bohater/bohaterka czasem irytuje :/ Zachęciłaś mnie do tej serii, zdecydowanie. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się :) Ciekawa jestem, czy Tobie przypadłaby do gustu.

   Usuń
 3. nie znam, ale może poznam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie kojarzę tej książki ale wiem komu mogę ją sprezentować na święta ;)
  SOBIE ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta seria mogłaby mi się spodobać. Chciałabym niedługo po nią sięgnąć. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam serii, ale może uda mi się to kiedyś zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam prozę autorki, ale ta historia wciąż jeszcze przede mną. Na pewno planuję po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tematyka tej serii niestety mnie nie kusi.

  OdpowiedzUsuń
 9. cykl ów dla mnie nie jest znany:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta autorka nie przypadła mi do gustu, jej styl bardzo mnie razi i odrzuca. Nie mam więc ochoty na ten tytuł ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. To Augusta Docher pisze i takie książki? Znam ją bardziej od obyczajowej strony;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z obyczajowej strony jeszcze autorki nie poznałam :)

   Usuń