poniedziałek, 11 czerwca 2018

English Matters: for Intermediate Students 26/2018

Tytuł: English Matters: for Intermediate Students
Numer: 26/2018
Wydawnictwo: Colorful Media

Jakiś czas temu redakcja magazynu English Matters przygotowała wydanie specjalne magazynu dla osób początkujących. Nowe wydanie specjalne powstało z myślą o średnio zaawansowanych. Co w nim się znajduje?

Wydanie zostało utrzymane w tej samej stylistyce i znajdują się w nim częściowo znane już działy. Zaczynamy więc od działu This and That a w nim nieco informacji na temat jedzenia, kreatywności i laserów. Musicie przyznać, że to ciekawe zestawienie tematów.

Kolejny dział to Vocabulary. Artykuł z tego działu może okazać się bardzo pomocny w rozwijaniu języka angielskiego, gdyż zawiera sto jeden słów, które dobrze po prostu znać.

Dział People and Lifestyle to między innymi ciekawy artykuł „Home Sweet Home”, w którym można przeczytać na temat młodych ludzi i wieku, w którym zaczynają się usamodzielniać oraz wyprowadzać od rodziców. Jak wygląda to w Polsce, a jak w innych krajach?

Artykuł „The Golden Boy of Disney” również z tego działu dotyczy młodego, ale bardzo zdolnego aktora, czyli Zac’a Efron. To garść informacji na temat jego drogi do kariery oraz dotychczasowych osiągnięć aktorskich.

Na zakończenie działu znajdziecie krótkie podsumowanie w formie ćwiczeń do wykonania. Pozwala to też sprawdzić i utrwalić wiedzę.

Dział Culture rozpoczyna artykuł „Inside the White House” a w nim jak tytuł wskazuje informacje, ciekawostki i fakty historyczne na temat siedziby prezydentów USA.

Kolejny artykuł z tego działu „Britain on the Screen” dotyczy lżejszej tematyki, a mianowicie filmów z Anglią w tle. Z przyjemnością wspominam film „The King’s Speech”, a tu znajdziecie sporo innych tytułów i być może skusicie się na ich obejrzenie.

Artykuł „Review: All the Boys Love Mandy” pozostaje w tematyce filmowej i dotyczy horroru, który powstał w 2006 roku. Nie znam tego filmu i nie przepadam za tym gatunkiem, ale artykuł czyta się ciekawie.

Artykuł „Vivid Vampires” z działu Culture może zainteresować miłośników książek z wampirami w roli głównej. Wiadomo, że w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć „Zmierzchu, ale pojawiły się też nieznane mi tytuły.

Na deser dział Travel, a w nim dwa ciekawe artykuły. Pierwszy „The Tour of Brussels” to podróż do Brukseli. Drugi „Jackowo – The Most Famous Polish District in the USA” dotyczy dzielnicy w USA zamieszkałej głównie przez Polaków.

To oczywiście nie wszystko, co oferuje nowe wydanie specjalne English Matters 26/2018. Znajdziecie w nim znacznie więcej tematów i sporo praktycznych ćwiczeń znajdujących się na zakończenie czterech większych działów. Treść dostosowana jest do poziomu B1, czyli dla średnio zaawansowanych. Ponad połowę artykułów można odsłuchać po pobraniu plików mp3 ze strony internetowej magazynu (pobranie jest możliwe po podaniu kodu). Na stronie internetowej dostępna jest też lista słówek w pliku pdf. Pozostało mi tylko życzyć przyjemnej lektury.

Przydatne linki:
Strona o magazynach językowych:
http://www.magazynyjezykowe.pl/

Sklep internetowy:
http://www.kiosk.colorfulmedia.pl/

Możliwość pobrania bezpłatnego magazynu do nauki języków obcych ze strony: https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/

25 komentarzy:

 1. Sympatyczne do nauki języka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny sposób na rozwijanie swoich językowych zdolności :) Jestem jak najbardziej na tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, mnie mobilizuje do systematycznego kontaktu z językiem angielskim :)

   Usuń
 3. Ostatnio zaniedbałam mój język angielski, więc czas coś z tym zrobić ;) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się regularnie czytać coś w języku angielskim, ponieważ bez tego niestety szybko się zapomina słówka :)

   Usuń
 4. Właśnie wczoraj czytałam ten magazyn :) świetne wydanie.

  Pozdrawiam,
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny magazyn dla osób, które odświeżają znajomość języka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydałaby mi się ta gazeta :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytuję magazynów więc nie sięgnę po ten numer.

  OdpowiedzUsuń
 8. kiedyś korzystałam z takich magazynów, jednak teraz już ich nawet nie widuję w sklepach :O

  OdpowiedzUsuń
 9. Za każdym razem coś ciekawego wyciągniesz!

  OdpowiedzUsuń