poniedziałek, 12 listopada 2018

English Matters 73/2018

Tytuł: English Matters
Numer: 73/2018
Wydawnictwo: Colorful Media

Kolorowa, ładnie skomponowana okładka zachęca do zapoznania się z nowym numerem magazynu English Matters, w którym głównym tematem jest nauka słówek w języku angielskim. Jakie jeszcze tematy i ciekawostki znajdziecie w tym numerze?

W dziale This and That, jak zazwyczaj, znajduje się garść ciekawostek, chociażby na temat pewnych grzybów, które kontrolują niektóre insekty. Brzmi nierealnie prawda? Okazuje się jednak, że to prawda i taki grzyb istnieje.

Pierwszy artykuł z działu People and Lifestyle to „Magic Meghan” a w nim zdjęcie uśmiechniętej i pięknej Meghan Markle. Niewiele wiedziałam na temat żony księcia Harry’ego. W tym artykule można przeczytać zarówno na temat jej kariery aktorskiej, jak i życia osobistego.

W dziale Culture z ciekawością przeczytałam na temat symbolu Stanów Zjednoczonych, używanego od 20 czerwca 1782 roku. Wiedzieliście jaki to symbol? W artykule „Bald Eagle – The History of the Symbol” znajduje się jego historia.

Dział Conversation Matters to słówka, zwroty i dialogi przydatne na sali sądowej.

Dalej w dziale Language znajduje się przewodni artykuł wydania, czyli „Learning Vocabulary – 10 Tips”. Wiadomo, że podstawą do biegłego posługiwania się językiem obcym jest bogaty zasób słów. Teraz możecie poznać dziesięć porad mających wspomóc naukę słówek i przede wszystkim szybsze ich opanowanie.

Kolejny dział zazwyczaj przyciąga moją uwagę. Warto poczytać na temat ciekawych, chociaż często bardzo odległych miejsc na świecie. Tym razem w dziale Travel „Flourising Florida”, słoneczna, piękna, miejscami spokojna, ale też tętniąca życiem. Gdy za oknem deszcz i słota warto wybrać się wraz z artykułem z tego wydania na ciepłą Florydę.

Dział Leisure wzbudzi zainteresowanie zwłaszcza miłośników sztuk walki. Znajduje się w nim artykuł „Brazilian Jiu Jitsu” dotyczący sztuki walki, która zdobywa coraz większą popularność. Jakie są jej korzenie?

Na deser czeka Was krótki quiz sprawdzający wiedzę.

English Matters 73/2018 to dobry pomysł na rozwijanie języka angielskiego. Za każdym razem, gdy poznaję kolejny numer tego magazynu cieszy mnie różnorodność artykułów i bogactwo słówek do nauki. Czasem tematyka bardziej mnie zainteresuje, innym razem mniej, ale każdy artykuł wzbogaca słownictwo, co jest bardzo ważne w nauce języka obcego. Po zakończeniu lektury czasopisma warto pobrać ze strony internetowej magazynu listę słówek w postaci pliku pdf oraz połowę artykułów w formacie mp3 do odsłuchania (po podaniu kodu).

Przydatne linki:
Strona o magazynach językowych:
http://www.magazynyjezykowe.pl/

Sklep internetowy:
http://www.kiosk.colorfulmedia.pl/

Możliwość pobrania bezpłatnego magazynu do nauki języków obcych ze strony: https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/

2 komentarze: