środa, 21 listopada 2018

English Matters: Week by week Long-term Calendar nr 28/2018

Tytuł: English Matters: Week by week Long-term Calendar
Numer: 28/2018
Wydawnictwo: Colorful Media

Nowe wydanie specjalne magazynu English Matters zwraca uwagę nietypową okładką i mniejszym formatem. Niestandardowo została też przygotowana zawartość, gdyż jest to kalendarz zawierający w każdym miesiącu ciekawe artykuły.

W styczniu, czyli January wita nas artykuł „The Seven Days of the Week”, a w nim można dowiedzieć się między innymi na temat pochodzenia nazwy każdego z dni tygodnia. Styczeń to też siedem idiomów, ale również czasowniki modalne w przeszłości.

Nie ma ludzi nieomylnych, ale niektórym pomyłkom można zaradzić, zwłaszcza językowym. Rady w tym zakresie znajdziecie w części February, w artykule „Commonly Confused Words”. W lutym zainteresował mnie także artykuł „Little Black Lies Review”, w którym można przeczytać na temat thrillera autorstwa Sharon Bolton.

Przejdźmy do marca, czyli March, a w nim znajduje się artykuł „The History of Good and Evil”. Dobro i zło, które występują w historii każdej kultury. W tym miesiącu znajdziecie jeszcze trochę informacji na temat pewnej dziedziny marketingu w artykule „Proffesion: Coolhunter”.

W miesiącu kwietniu - April przeczytacie na temat innej poza herbatą obsesji Anglików. Czy wiedzieliście co to takiego? Wyjaśnia to artykuł „Biscuits and the British”. Nieco mniej optymistyczny, ale również ciekawy jest artykuł „Diseases of the 21st Century”. Kolejny artykuł także przyciąga uwagę, a mam na myśli „New Seven Wonders of the World”.

W maju - May z ciekawością przeczytałam artykuł „Two Irelands”, do którego przyciąga już samo zdjęcie pięknej Irlandii z lotu ptaka. Równie interesujący jest artykuł „Stephen King, King of Suspense” dotyczący pisarza, którego pewnie nikomu przedstawiać nie trzeba.

Dział June, czyli czerwiec to między innymi artykuł „York – a Historic and Vibrant City” o tym pięknym, pełnym historii mieście.

W ten oto sposób momentalnie przebrnęłam przez pierwszą część roku, w której znajduje się sporo ciekawostek, porad oraz faktów. Równie interesująca jest druga część, ale nie będę o niej pisała, abyście mogli sami ją odkryć.

Wydanie specjalne English Matters 28/2018 to nie tylko przyciągająca wzrok forma, ale zwłaszcza interesująca treść. W tym wydaniu wiele artykułów mnie zaciekawiło, mogłam też przypomnieć sobie niektóre słowa, innych się nauczyć, wykonać ćwiczenia, czy też rozwiązać krzyżówki. Fajny pomysł i udana realizacja. Nie zabrakło też tradycyjnie dodatków znajdujących się na stronie internetowej magazynu, czyli listy słówek z wydania w postaci pliku pdf oraz połowy artykułów w postaci plików mp3 (po podaniu kodu).

Przydatne linki:
Strona o magazynach językowych:
http://www.magazynyjezykowe.pl/

Sklep internetowy:
http://www.kiosk.colorfulmedia.pl/

Możliwość pobrania bezpłatnego magazynu do nauki języków obcych ze strony: https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/

22 komentarze:

 1. Chętnie poczytałabym co nieco o tych Coolhunterach. Ciekawy i aktualny temat z pewnością. Już tyle razy obiecywałam sobie, że sięgnę po ten magazyn i jakoś jeszcze nie doszło to do skutku. Może tym razem mi się uda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe wydanie, zabieram się żeby spróbować kupić English Matters od dłuższego czasu, ale jakoś nie mogła. Teraz się mocno zastanowię, bo ten kalendarz wygląda ciekawie ;>

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiele razy już Ci wspominałam, że bardzo lubię ten miesięcznik :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładne wydanie. Ciekawe są te magazyny. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę że mogłaby mi się spodobać :D
  Fantastyczna pozycja :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie lubię magazynów, ale ostatnio muszę takie czytać... Studia, co zrobisz? :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne wydanie! Może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń