poniedziałek, 24 października 2022

"Czytam sobie" obchodzi jubileusz 10 lat!

Wydawnictwo: HarperCollins Polska

Dziś chcę Wam napisać o wartościowej i zachęcającej najmłodszych do samodzielnego czytania serii „Czytam sobie”, która w tym roku obchodzi jubileusz 10 lat. Książeczki z tej serii są opracowane w taki sposób, aby poznawanie ich było przyjemnością, co jest kluczem do sukcesu, czyli nauki samodzielnego czytania i rozwijania tej umiejętności. 

Seria poprzez ciekawe, merytorycznie przygotowane historie i bardzo ładną, barwną oprawę graficzną, dużą czcionkę, czytelność, przyciąga uwagę i pokazuje, że połączenie nauki z zabawą to najlepszy sposób, by zachęcić do lektury. 

Program ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-7 lat i został podzielony na 3 poziomy:

 • Poziom 1 – opracowany na dobry początek, historie są proste i z humorem, zawierają maksymalnie 150 – 200 wyrazów, dziecko poznaje także 23 podstawowe głoski;
 • Poziom 2 – przeznaczony dla najmłodszych, którzy już rozpoczęli naukę czytania, zdania są bardziej złożone, historie są dłuższe, zawierają 800 - 900 wyrazów;
 • Poziom 3 – przygotowany z myślą o dzieciach, które już potrafią samodzielnie czytać, opracowany w celu doskonalenia tej umiejętności, w książeczkach znajduje się 2500 – 2800 wyrazów, obrazki są czarno białe, nie stanowią już głównego elementu, zdania są złożone, jest także słownik trudniejszych wyrazów.

Książeczki z tej serii zostały opracowane zgodnie z zaleceniami metodyków i mogą stanowić także świetny pomysł na prezent dla najmłodszych. Seria pokazuje, że czytanie to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także wspaniała rozrywka.

To jeszcze nie wszystko! Na stronie www.czytamsobie.pl możecie dowiedzieć się więcej na temat tej serii, ale także przeczytać o ciekawych akcjach promujących czytelnictwo. W serwisie można również znaleźć wiele pomocnych materiałów, informacji, pomysłów dla rodziców, czy też nauczycieli, a wszystko po to, aby czytanie stało się prawdziwą przygodą i przyjemnością już od najmłodszych lat.

Co myślicie na temat tego typu programów? Czy znacie serię „Czytam sobie”?

20 komentarzy:

 1. Nie mam dzieci i się nie znam. Wiem jednak, że takie książki są bardzo ważne. Książki uczą życia, rozwijają wyobraźnię, a przecież bez tego człowiek byłby dość 'ubogi'. Pozdrawiam Cię najserdeczniej♥️

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam tę serię, Chrześniak - 5,5 roku właśnie się uczy czytać, pozdrawiam :-) .

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej serii, ale już na Twoim zdjęciu wygląda bardzo zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe książeczki, fajny pomysł na prezent :)

   Usuń
 4. Ładne i kolorowe propozycje dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka na pewno pomocna, ale niestety nie dla mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za to książeczki z tej serii mogą stanowić dobry pomysł na prezent :)

   Usuń
 6. Nie znam serii i raczej nie będę miała dane jej poznać, bo ani w rodzicie ani wśród najbliższych znajomych nie ma dzieci. Najmłodsze ma 14 lat :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne rozwojowe książeczki i pięknie wydane :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że to świetny program 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam tego wydawnictwa :) na zdjęciach książki wyglądają bardzo zachęcająco :)
  https://apetycznie-klasycznie.pl/

  OdpowiedzUsuń
 10. ładne książeczki dla maluchów:)

  OdpowiedzUsuń