wtorek, 6 marca 2018

English Matters 69/2018

Tytuł: English Matters
Numer: 69/2018
Wydawnictwo: Colorful Media

Z okładki nowego numeru magazynu English Matters uśmiecha się do czytelników książę Harry i jego narzeczona Meghan. Jak można się więc spodziewać tego tematu będzie dotyczył jeden z artykułów. Jakie jeszcze tematy znajdziecie w tym numerze?

Artykuł „The Path of Korn” z działu Culture dotyczy drogi do kariery i planów na przyszłość grupy heavymetalowej Korn, która powstała w 1993 roku. Od czego wszystko się zaczęło? Co sprawiło, że zespół osiągnął szczyt popularności? Nie ukrywam, że nie znam tego zespołu, ale po przeczytaniu tego artykułu chętnie z ciekawości posłucham jednej z piosenek.

Pierwszy artykuł z działu People and Lifestyle, czyli „Art or Craft?” dotyczy popularnego w dzisiejszych czasach zawodu grafika komputerowego. Ciekawie czyta się na temat pierwszych form przekazu treści obrazem, czyli chociażby o malowidłach jaskiniowych. Od takich początków do teraz minęło mnóstwo czasu i wiele się zmieniło. W tym zawodzie potrzebna jest kreatywność, własny styl i wyobraźnia, by wybić się i odnieść sukces.

Kolejny artykuł z tego działu to „Prince Harry and his American Dream”. Wiele osób zastanawia się, czy to prawdziwe uczucie, a redakcja magazynu English Matters postanowiła prześledzić relację, jaka łączy parę od samego początku. Jak się poznali? Jak długo trwa ich związek? Świetnie artykuł podsumowuje cytat wypowiedzi księżnej Diany.

Dział Conversation Matters przychodzi z pomocą osobom wybierającym się na wizytę u dentysty. Znajduje się w nim bowiem wiele przydatnych zwrotów i dialogów dotyczących tej tematyki.

W dziale Language tym razem znajduje się pomoc w zakresie gramatyki. Dotyczy słów „especially” i „specially”. Okazuje się, że trochę je różni, chociaż z pozoru tylko jedna litera.

Jak już pewnie zauważyliście, jednym z bardziej lubianych przeze mnie działów w tych magazynach jest dział Travel. Tym razem także się nie zawiodłam. Zainteresował mnie zwłaszcza artykuł „Southamptom – Gateway to the World”.

To nie wszystko, co skrywa ten numer, ale nie będę Wam psuła przyjemności odkrywania pozostałych artykułów. English Matters 69/2018 to ciekawe wydanie, zawierające sporą dawkę materiałów do rozwijania języka angielskiego. Poza interesującą tematyką tradycyjnie uwagę zwraca ładna i estetyczna oprawa. Do tego numeru można pobrać ze strony internetowej magazynu darmowy dodatek „Master of Prepositions”, a także listę słówek z tego numeru oraz połowę artykułów w formie plików mp3 (po podaniu kodu). Pozostało mi tylko życzyć miłej lektury.

Przydatne linki:
Strona o magazynach językowych:
http://www.magazynyjezykowe.pl

Sklep internetowy:
https://www.kiosk.colorfulmedia.pl

Możliwość pobrania bezpłatnego magazynu do nauki języków obcych ze strony: https://www.kiosk.colorfulmedia.pl

20 komentarzy:

 1. Artykułu u księciu Harry jestem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden z ciekawszych artykułów w tym numerze :)

   Usuń
 2. do poszerzania wiedzy i ćwiczenia języka ang - jak najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja teraz czytam książki Ann Rice po ang;)

   Usuń
  2. Też bardzo dobry sposób :) zwłaszcza, że jeszcze książek pisarki nie czytałam. A którą teraz czytasz?

   Usuń
 3. Chętnie bym poczytała :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem przekonana, że również pokochałabym dział "Travel'. Uwielbiam podróże i poznawanie świata. Magazyn wydaje się ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że ten dział by Ci się spodobał :)

   Usuń
 5. Zaintrygował mnie artykuł o Harrym :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zostanę przy lekturze po polsku :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie czytam takiego rodzaju gazet, praktycznie w ogóle nie czytam gazet. Wiem, że to nie jest dobre, no ale cóż... nie mam już na to zwyczajnie czasu :(
  Blog jest świetny, dodaję do obserwowanych.


  http://recenzentka-doskonala.blogspot.com/2018/03/powrot-do-domu-allan-stratton.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecę ten magazyn moim znajomym. Może ktoś będzie zainteresowany.

  OdpowiedzUsuń